k2FtbBdWr1

Травневі подорожі на Львівщині: куди варто поїхати

З настанням травня прийшла справжня весна – час гаївок, різноманітних майстер-класів, цвітіння квітів, сплавів на річках і походів у гори. Кожна нова пора року має свої сезонні туристичні приваби, але саме травень – це пора квітів та активного відпочинку.

«На відміну від зимового періоду, навесні, а особливо у травні, актуальнішим стає «outdoor»-туризм, відпочинок на свіжому повітрі, – каже Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації, – це тренд подорожей 2021 року: безпечно і пізнавально. Є нагода побачити близьке, але досі не відкрите для себе.

Мандрівники обирають для себе місцини, де зацвітають квіти, де можна помилуватися краєвидами і природою. До того ж це більш безпечно, аніж перебування в приміщенні.

Наприкінці місяця, 29 травня, відбудеться масове сходження на гору Пікуй та встановлення на ній відновленої пам’ятної таблиці, яка засвідчує перебування тут як славетного поета, письменника і перекладача, так і відомого мандрівника – Івана Франка».

Які ж активності може запропонувати Львівщина у травні?

Нацпарки й заповідники

На перші вихідні після Великодня (8 травня) Організація української молоді «Спадщина» запрошує на «Гаївки в Тустані». Вони відбудуться в селі Урич біля церкви св. Миколая. Захід буде безкоштовний, але з дрес-кодом – вишиванкою.

У всіх п’яти національних парках на травень заплановане відкриття туристичного сезону. Кожен з них готуватиме власну програму. Особливо актуальними є поїздки у місцини, де росте багато квітів.

Так, найбільш квітучою місциною національного природного парку «Північне Поділля» є гора Макітра, висотою в 343 метри, розташована в низькогірному пасмі Вороняки між селами Бучина, Гаї-Дітковецькі й Суховоля – неподалік від межі Львівщини з Рівненською областю.

Ще одна цікава квітуча місцевість – ландшафтний заказник «Стариці Дністра» із долиною «диких тюльпанів». Принаймні саме на тюльпани з вигляду схожі ці неймовірної краси квітки, що насправді мають назву «рябчик шаховий» і ростуть біля ріки Дністер поруч із селами Верин і Надітичі. Біологи кажуть, що ще одна місцина зростання «рябчиків» є у Самбірському районі. Зривати квіти ні в якому разі не можна – вони занесені до Червоної книги України.

 

Сплави

Відбуваються насамперед у північній частині області на ріках Західний Буг та Рата у Червоноградському районі. Напередодні за проєктом «Буг єднає нас» (програма транскордонного співробітництва «Польща – Україна – Білорусь») для сплавів придбано байдарки.

Є можливість сплавлятися, а також займатися екстремальним рафтингом на гірській ріці у південній частині області на ріках Опір та Стрий. Організаторами усіх сплавів зазвичай виступають туристичні клуби.

 

Майстер-класи

Виготовленню ляльок-мотанок з ниток навчають у Історико-краєзнавчому музеї «Сколівщина».

На батьківщині Івана Франка, у його рідному селі Нагуєвичі й околиці, можна побувати на майстер-класах з ткацтва, ковальства та лозоплетіння.

У місті Турка майстриня Олександра Цуняк навчає розписування писанок з бойківськими орнаментами. Звертатися до неї можна на Фейсбук-сторінку (https://www.facebook.com/turka.lesia).

А у ведмежому притулку в селі Жорниська біля Львова спеціалізуються на майстер-класі з виготовлення місцевої цікавинки – яворівської забавки.

 

Екскурсії на ферми

Більше двох десятків фермерських господарств Львівщини готові до прийому туристів, але за попередньою реєстрацією. Управління туризму та курортів і департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА об’єднали їх у проєкт «Гастромандри Львівщиною». Ознайомитись із мапою ферм, що влаштовують екскурсії, можна за посиланням (https://cutt.ly/jbxND9h)