k2FtbBdWr1

Триває сезон активності змій

Те, що змії почали атакувати людей, не є дивним явищем, адже люди вирушають відпочити на природу, не знаючи основних правил, які зможуть допомогти вберегтися від плазунів, які стають найбільш активними в спеку.

Оскільки змії холоднокровні тварини, то чим вища температура середовища, тим більша їхня активність. В сонячну погоду вони активно пересуваються, мігрують, полюють, стараються погрітись на сонці. Саме в таку погоду, на жаль, найчастіше трапляються укуси.

Аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково має бути високим, щоб прикривало оголені ділянки на нозі. Варто мати із собою палицю, щоб нею перевіряти густі кущі на наявність небезпеки. Змії самі нападати не будуть, а лише у випадку, коли відчувають для себе загрозу.

Якщо побачили змію, то не треба в жодному разі намагатися її відкинути рукою чи ногою, а краще просто обійти або налякати.

Якщо вкусила змія, необхідно одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Після укусу змії в людини з’являється слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватись тиск.

До приїзду лікарів необхідно надати першу медичну допомогу потерпілому:

•   охолодити місце укусу і не рухатися активно, адже від жвавих рухів кровообіг збільшується і отрута швидше буде поширюватися організмом;

•   ділянку укусу потрібно зробити нерухомою;

•   при укусі змії постраждалому потрібно багато пити;

•   не варто обробляти рану додатково;

•   не потрібно припікати рану;

•   не потрібно накладати джгут;

•   не вживати алкоголь;

•   не можна висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо у найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.

Після укусу змії потерпілого якнайшвидше потрібно відвезти до лікарні, де медики зможуть надати постраждалому усю необхідну допомогу.

Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту Львівської РВА нагадує, що легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки. А щоб не стати жертвою плазунів, потрібно дотримуватися простих правил безпеки на природі.