Триває громадське обговорення проєкту «Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля діяльності з видобування корисних копалин»

З серпня на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України триває громадське обговорення проєкту «Методичних рекомендацій з підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) для діяльності з видобування корисних копалин». Такі звіти готують суб’єкти господарювання, діяльність яких підлягає оцінці впливу на довкілля.

Обговорюваний проєкт методичних рекомендацій з підготовки звіту розробили для використання у процедурі оцінки впливу на довкілля при здійсненні таких видів планованої діяльності, як видобування корисних копалин, нафти, природного газу, видобування піску і гравію на землях водного фонду та ін.

Громадське обговорення у процесі оцінки впливу на довкілля проводять з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої господарської діяльності. Ознайомитися з проєктом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту можна надсилати до 6 вересня 2021 р., на e-mail: oksana.abdulaieva@reforms.in.ua.

Зазначимо, працівники відділу з оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА (відділ) взяли участь в онлайн-обговорені «Оцінка впливу на довкілля-2021: проблематика та рішення», на якому спільно з органами з проведення ОВД та представниками бізнесу і громадськості обговорили проєкт методичних рекомендацій та зміни до законодавства з ОВД.

«Методичні рекомендації, які проходять зараз обговорення, засновані на досягненнях науки у сфері надрокористування і передового практичного досвіду з підготовки звітів з оцінки впливу на довкілля. Це рекомендації суб’єкти господарювання зможуть використати під час розробки звітів з ОВД на практиці», – розповів начальник відділу Назарій Сорока.