k2FtbBdWr1

Триває прийом заявок на здобуття обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

З 1 січня до 1 жовтня 2021 року триває прийом заявок щодо подання кандидатур на здобуття обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

На здобуття Премії подають нові оригінальні твори й роботи номінантів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді або виконані протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж до 1 квітня поточного року. Премією можуть нагороджувати громадян України, які постійно проживають та працюють на території Львівської області.

Заявки необхідно подавати до Департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, каб. №35; телефони для довідок: 261 25 93, 261 22 27.

Клопотання про присудження Премії номінантам подають до Департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації установи, заклади, обласні організації національних творчих спілок, літературно-мистецькі об’єднання, товариства, громадські організації та фонди, які діють в галузі культури на території Львівської області.

Особам, котрих нагородили преміями надають звання лауреата Премії у відповідній номінації та вручають диплом. Лауреатам виплачується грошова частина Премії в межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті.

Детальніше про умови прийому заявок – у Положенні https://cutt.ly/nQu1JKh

Премія присуджується щорічно в 16 номінаціях:

1. Мистецтвознавство і культурологія імені Святослава Гординського: за дослідницькі роботи з історії і теорії образотворчого, театрального, декоративно-ужиткового, народного мистецтва, музики.

2. Музейна справа імені Іларіона та Віри Свєнціцьких: за створення знакових концептуальних виставок, експозицій.

3. Збереження культурної спадщини імені Бориса Возницького: за комплексне збереження і реставрацію пам’яток культурної спадщини.

4. Поезія імені Маркіяна Шашкевича: за написання збірки поезій.

5. Проза імені Богдана Лепкого: за написання прозових творів.

6. Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади імені Михайла Возняка: за роботи в галузі літературознавства, критики та перекладів.

7. Драматургія, театральне мистецтво імені Бориса Романицького: за постановки театральних вистав, режисерські, сценографічні, акторські роботи, виконання оперних партій, написання драматичних творів.

8. Журналістика та публіцистика імені В’ячеслава Чорновола: за роботи в галузі журналістики та публіцистики.

9. Музичне мистецтво імені Станіслава Людкевича: за створення оперних, балетних, симфонічних, камерно-інструментальних та вокальних творів, концертних програм, авторські виступи, диригування, виконання музичних творів.

10. Образотворче мистецтво імені Івана Труша: за роботи в галузі монументального, станкового живопису та графіки.

11. Декоративно-ужиткове мистецтво імені Зеновія Флінти: за створення творчих робіт з кераміки, художнього скла, металу, дерева, текстилю та інших матеріалів, виготовлення гобеленів, художніх прикрас.

12. Народна творчість імені Філарета Колесси: за популяризацію народних ремесел та фольклору.

13. Дизайн імені Олени Кульчицької: за практичні й теоретичні досягнення в галузі сучасного дизайну.

14. Архітектура імені Івана Левинського: за практичні й теоретичні досягнення в галузі сучасної архітектури.

15. Фотомистецтво імені Василя Пилип’юка: за практичні досягнення в галузі сучасного фотомистецтва.

16. Скульптура імені Івана Севери: за практичні й теоретичні досягнення в галузі монументальної і станкової скульптури.