Центральна виборча комісія, маючи багаторічний досвід і практику адміністрування виборчих процесів, на сьогодні вбачає одним із своїх першочергових завдань напрацювання пропозицій, що можуть стати основою для удосконалення виборчого законодавства, спрямованого на забезпечення організації підготовки і проведення виборів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Тож ЦВК ще з минулого року активно напрацьовує алгоритми та механізми організації підготовки й проведення післявоєнних виборів. З метою структуризації такої роботи та налагодження якісної комунікації з усіма зацікавленими сторонами у березні поточного року в Комісії було створено три робочих групи.

Так, група, яку очолює заступник Голови ЦВК Сергій Дубовик, напрацьовує організаційні та інші необхідні заходи для забезпечення проведення виборів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Зокрема, йдеться про заходи, що мають вжити Комісія та виборчі комісії нижчого рівня на кожному етапі повоєнних виборчих процесів.

Також аналізується необхідне матеріально-технічне забезпечення післявоєнних виборів, зокрема в частині такого забезпечення місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Окрім того, визначатимуться заходи запобігання або мінімізації впливу на вибори ризиків, повʼязаних із наслідками широкомасштабної збройної агресії рф проти України.

Ще одним напрямом напрацювань цієї робочої групи є питання фінансового забезпечення підготовки та проведення післявоєнних виборів. Насамперед, мають бути проаналізовані статті видатків для організації виборів та визначені потенційно можливі нові такі статті для їх фінансування. При цьому опрацьовуються питання щодо оптимізації таких видатків для раціонального використання коштів Державного бюджету.