k2FtbBdWr1

«Твоє право на…»: у Трускавці майже сотня людей прийшли на зустріч з очільниками державних структур та експертами

Сьогодні у Трускавці відбулася зустріч з громадою в межах проєкту «Твоє право на…», який ініціювала Львівська обласна державна адміністрація.

З мешканцями зустрілися: голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, Уповноважена Верховної Ради з прав людини в західних областях України Світлана Семчишин, начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Тарас Грень, т. в. о. директора  департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Роман Андрес, начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення Тетяна Медвідь, координатор розвитку послуг в громадах швейцарсько -українського проекту Орест Сувало, заступник начальника ГУ Нацполіції у Львівській області Роман Гранківський.

“Ми проаналізували запити з виїздів в громади, і найпоширенішим був брак знань, доступ до інформації і в правовому полі, зокрема. Я вдячний колегам, партнерам за їх готовність щотижня доєднуватися до ініціативи облдержадміністрації. Для мене важливо, щоб все, що ми робимо, було максимально корисним людям, щоб громади могли використовувати обласні програми для власного добробуту і власної користі, щоб люди могли собі дати раду з проблемами, знали, куди звертатися. Я особисто виступаю за активні, дієві громади. Якісна комунікація та вчасний фідбек – запорука успіху та нашої співпраці. Саме тому сьогодні я тут! З вами! І сьогодні з вами відомства та служби, які напряму можуть сприяти вирішенню проблем, з якими стикаються люди на місцях. Бо саме люди – найважливіше у нашій роботі”, – зазначив Максим Козицький.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини в західних областях України Світлана Семчишин розповіла про доступ мешканців до публічної інформації, як правильно і куди скеровувати запити та звернення, а також про механізм їх розгляду. Також вона акцентувала увагу на діяльності колекторських фірм та як захистити свої персональні дані.

“Місяць тому прийняли закон України, який регламентує діяльність колекторських компаній. Якщо ви знаєте, що не має жодного стосунку до боргового зобов’язання або ваші персональні дані неналежно поширили, ви маєте право  із заявою  звернутись до колекторської фірми для надання інформації, на підставі чого здійснюється їх обробка та поширення і з проханням припинити і знищити ваші персональні дані. За результатами відповіді, звертаєтесь до Уповноваженого із скаргою на незаконну обробку тою чи іншою організацією ваших персональних даних”, – зазначила Світлана Семчишин.

У межах зустрічі присутнім також розповіли про протидію домашньому насильству, програми підтримки малозабезпечених осіб та учасників АТО (ООС), роботу нотаріату та реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Зазначимо, проєкт реалізують за підтримки Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в західних областях України Світлани Семчишин, Західного управління юстиції, Нацполіції, спільно з департаментом соціального захисту населення Львівської ОДА.

Керівниця проєкту Галина Бордун наголошує, для участі у зустрічі потрібна тільки реєстрація: https://fb.me/e/3XQ8P2DX5. Всі подальші графіки зустрічей проєкту «Твоє право на…» шукайте на сайті громади.

“Мета цього проєкту  – допомогти мешканцям територіальних громад Львівщини, важливо, щоб люди розуміли, з якими питаннями вони можуть звертатися до територіальної громади, до органів державної влади, який пакет документів необхідно мати для отримання тих чи інших адміністративних послуг”, – підкреслила Галина Бордун.