k2FtbBdWr1

Андрій Годик зустрівся з Представником Уповноваженого у сфері захисту персональних даних

Сьогодні, 9 червня, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних Інною Берназюк. Вона із робочим візитом перебуває на Львівщині.

Відтак, сторони обговорили ті виклики, які є сьогодні у напрямку захисту персональних даних.

Як зазначила Представник Уповноваженого усі реформи, які сьогодні відбуваються, в певний спосіб пов’язані з обробкою персональних даних. Відтак враховуючи політику держави у напрямку цифровізації «Держава в смартфоні» питання захисту персональних даних є надзвичайно актуальним.

Захист персональних даних складається з юридичної та технічної складової. Зокрема, як наголосила Інна Берназюк система захисту персональних даних повинна бути закладена в усі процеси цифровізації державного органу чи органу місцевого самоврядування, як на ранньому етапі розробки, а також на всіх етапах функціонування.

«Важливо, щоб усі, хто працює з персональними даними, розуміли важливість забезпечення права на приватність», – зазначила вона.

Окрім цього, як вона зазначила кожен індивідуально має контролювати свої приватні дані.

Пріоритетним напрямом діяльності Уповноваженого, у тому числі у сфері захисту персональних даних, є вжиття превентивних заходів, зокрема впровадження просвітницьких кампаній для підвищення обізнаності у сфері захисту персональних даних.

Тому сьогодні в межах робочого візиту Представника Уповноваженого відбудеться круглий стіл щодо захисту персональних даних за участю керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, обласних установ та організацій.