У Чернівцях відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України

«За підтримки ЄС було реалізовано чимало важливих проектів у Львівській області, які вирішують нагальні проблеми жителів прикордонних територій і не тільки. Однак нові програми транскордонного співробітництва, де відшкодування йде за фактично витрачені кошти, ускладнюють участь у них для невеликих громад з обмеженими бюджетами. Чи можемо ми створити на національному рівні механізм фінансування таких проектів з державного бюджету, наприклад, в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва?», – саме з таким питанням під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України звернувся Мурованський сільський голова Богдан Свистун до керівництва країни.

Це питання є надзвичайно актуальним, адже транскордонне співробітництво:

– сприяє економічному розвитку: спільні проекти стимулюють місцеву економіку, створюють робочі місця та приваблюють інвестиції;

– покращує інфраструктуру: завдяки спільним зусиллям можна будувати та модернізувати дороги, мости, пункти пропуску та інші об’єкти, що покращує життя людей у прикордонні;

– розвиває соціальну сферу: спільні проекти в галузі освіти, охорони здоров’я, культури та спорту роблять життя людей більш комфортним;

– зміцнює добросусідські відносини: спільна робота над спільними проектами сприяє порозумінню та співпраці між людьми з різних країн.

Підтримка транскордонного співробітництва на місцевому рівні – це інвестиція в майбутнє України.

Крім цього, на засіданні обговорили низку важливих питань:

– стан протидії безпековим загрозам, організація подолання наслідків руйнування цивільної інфраструктури та превентивна робота з боку сектору безпеки та органів правопорядку: регіональний аспект;

– нова урядова політика з підтримки вітчизняного виробництва: нова економічна доктрина України;

– система медичної реабілітації військовослужбовців сил оборони України;

– європейська інтеграція України: нові можливості та виклики для українських громад.

Участь у заході взяли: Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники Уряду, начальники обласних адміністрацій, районних державних адміністрацій, обласних і районних рад та територіальних громад.

Це вже шосте засідання Конгресу. Загалом цьогоріч Конгрес обʼєднав 1 759 членів, 1 470 територіальних громад та 49 органів регіональних влад. Захід був розділений на два блоки. Перший – засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У його рамках відбулися виступи міжнародних гостей. Під час другої частини заходу відбувся форум «Життя регіонів в умовах війни».

Фото: Офіс Президента України

Відео: ТСН