k2FtbBdWr1

У громад Львівщини є можливість провести інвентаризацію сільськогосподарських земель за обласні кошти

У Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки передбачено новий напрям фінансової підтримки «Субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення». Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.   

Одним із важливих заходів земельної реформи та перетворення земель на потужний ресурс соціально-економічного розвитку є здобуття перевірених та повних відомостей щодо площі, складу та якісних характеристик земель, про землекористувачів та землевласників, врегулювання суміжних меж, які нададуть можливість прогнозувати використання земель, передбачати надходження, обґрунтовано нараховувати земельний податок, сприяти здійсненню раціональної політики у сфері формування ринку землі.

Важливо також знати, які земельні ділянки не використовуються, або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням, всупереч вимогам земельного законодавства.

«Оскільки, територіальні громади на сьогодні отримали неоціненний ресурс у вигляді додаткового земельного банку, є потреба внесення інформації про такі несформовані земельні ділянки до Державного земельного кадастру Засобом набуття такої інформації служить, зокрема, інвентаризація. Фінансування заходів  з проведення інвентаризації відбуватиметься за рахунок коштів, що надходять до спеціального фонду обласного бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування. Умовою для одержання коштів є рішення ОМС про проведення інвентаризації з метою  внесення інформації про земельну ділянку (ділянки) сільськогосподарського призначення громади комунальної власності до Державного земельного кадастру. Цього року, на цей захід виділено 1,225 млн грн», – зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Детальніше з умовами, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням, а також в презентаційних матеріалах, розроблених департаментом.

«Прийом документів для участі у конкурсі розпочато та триватиме до 01 вересня цього року. Відтак, звертаюся до голів громад Львівщини визначитися з потребою у площі несформованих сільськогосподарських земель, відомості про які необхідно внести до ДЗК, прийняти відповідне рішення на сесії та подавати всі необхідні документи до департаменту за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4 (9 поверх)», – підкреслила Тетяна Гетьман.

У разі виникнення додаткових запитань звертатися за контактним номером: (032) 255-50-62 або на електронну скриньку – apr@loda.gov.ua.