У Львівському районі майже за 160 млн грн будують очисні споруди

Завершити реалізацію проєкту планують у 2025 році.

У селі Малечковичі Львівського району розпочали будівництво очисних споруд. Загальна вартість будівельних робіт становить 159,7 мільйонів гривень.

Там планують забезпечити якісну, високоефективну систему водовідведення, впровадити сучасні технології очищення стоків з застосуванням комбінованих очисних споруд з унікальною системою ротаційної біологічної очистки, встановити енергоефективне обладнання, припинити забруднення неочищеними стічними водами навколишнього природного середовища.

У 2023 році роботи виконують завдяки коштам обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, на що передбачили 15 мільйонів гривень. Ще 10 мільйонів гривень – з місцевого бюджету. Завершити реалізацію проєкту планують у 2025 році.

Оскільки проєкт масштабний та дороговартісний для залучення коштів міжнародної технічної допомоги Солонківська ТГ подала проєктну заявку для участі у Програмі транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

«Метою проєкту є впровадження сучасних технологій очищення стоків з застосуванням енергоефективного обладнання та максимальним забезпеченням очищення стічних вод. Реалізація проєкту забезпечить створення умов для підключення до водовідведення близько 9000 мешканців сіл Солонка, Наварія, Малечковичі. В результаті буде припинено забруднення річки Малечковичка, що впадає в річку Щирка – басейн Дністра та озера Наварія».