У Львівському районі триває формування мережі освітніх ліцеїв

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти» в Україні до 2027 року має бути сформована мережа професійних ліцеїв. Закон має на меті вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Згідно з розпорядженням начальника Львівської ОВА № 225/0/5-22 від 03 серпня 2022 року до 1 січня 2023 року територіальні громади області мали розробити та затвердити плани трансформації (дорожні карти) мережі ліцеїв. Департамент освіти та науки обласної адміністрації, запропонував сформувати ці дорожні карти так, щоб чітко було прописано як виглядає і як буде виглядати шкільна освіта в кожній громаді області у 2027 році.

Із 22 громад Львівського району (окрім м. Львів) рішення про створення ліцеїв прийнято в 13 громадах. У 8 громадах питання пройшло обговорення, підготовлено проекти рішень і планується затвердити на найближчих сесіях місцевих рад.

На території Львівського району прогнозовано має бути 29 ліцеїв. Вони будуть створені у всіх громадах, окрім Сокільницької. Значна більшість ліцеїв – 26 (90%) – це заклади І-ІІІ ступенів, 2 (7%) – ІІ-ІІІ ступенів і лише 1 (3%) – заклад ІІІ ступеня.

До 1 липня 2023 року всі громади повинні затвердити необхідні рішення на чергових сесіях місцевих рад, щоб до початку наступного навчального року було чітке розуміння напрямку руху шкільної освіти в районі та області.