k2FtbBdWr1

У Львові організували концерт для незрячих та людей з вадами зору

Щороку, 15 жовтня, у всьому світі відзначають Міжнародний день білої тростини, який затвердили у 1970 році з ініціативи Міжнародної федерації сліпих. Цей день покликаний привернути увагу оточуючих  до проблем людей з вадами зору, дозволивши їм відчути себе повноцінними, а іншим перейнятися долею людини з фізичною вадою. Головні гасла Міжнародного дня білої тростини – толерантність, рівноправність та інтеграція.

Відзначення відбулося напередодні, 12 жовтня, у Кінопалаці ім. Довженка Традиційно захід організувала ГО «Львівська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» (ГО ЛОО УТОС). Серед запрошених – люди із вадами зору, представники міської та обласної влади.

Для відвідувачів заходу виступали колективи художньої самодіяльності, а також представили показ творчих робіт осіб з вадами зору.

Окрім того, членів ГО ЛОО УТОС Оксану Винницьку та Оксану Вавілову нагородили грамотами Львівської обласної державної адміністрації – за активну громадську діяльність, вагомий внесок у захист інтересів незрячих, інтеграцію їх у суспільство та з нагоди відзначення Міжнародного дня білої тростини. Грамоти вручила начальниця управління соціального обслуговування  департаменту соціального захисту населення ЛОДА Тетяна Медвідь.

Довідково:

На виконання заходів обласної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки у 2021 році закупили 110 тонометрів та 25 глюкометрів з мовним виводом для осіб з інвалідністю І та IІ груп по зору. Також заходами даної Програми передбачено, що  особи, яким за медичними показами призначено очне протезування, отримують компенсацію за виготовлення та встановлення очних протезів.