Сьогодні у Львові у театрі Лесі Українки розпочався Конгрес культури, який триватиме три дні. Конгрес задуманий як сталий майданчик для аналізу й обговорення актуальних питань сфери. Це дискусійна платформа для фахового критичного огляду культурного процесу в Україні. У Конгресі бере участь, зокрема, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Опорних інституцій, на основі яких реалізується культура, є дуже багато. Якщо говорити мовою бюджетного процесу, у нашому міністерстві найбільша кількість інституцій серед усіх міністерств в країні. Певні з них можна виділити, проте найголовніше інституція – це люди, на яких тримається культура. І лише від активності спільноти залежатиме успішність тих чи інших інституцій», – зазначив Олександр Ткаченко.

Сьогодні на Конгресі говоритимуть про катастрофу, як топос сучасної культури, посткатастрофічну етику пам’яті у музейному просторі, а також про екосистему культури.  З повною програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Конгрес організовують вже вдруге, він проходить раз на два роки. Перший Конгрес на тему «Перехід-1989» відбувся у 2019 році також у Львові. Тоді головною темою обговорення стали  зміни у культурній ситуації незалежної України після падіння Берлінського муру й розпаду СРСР.

Організатором Конгресу є Інститут стратегії культури.