У Львові вшанували 80-річницю масових розстрілів у тюрмах Західної України

Цьогоріч виповнюється 80 років з часу масових розстрілів ув’язнених в тюрмах Західної України. Сьогодні, 23 червня, у Львові відбудеться низка пам’ятних заходів із вшанування репресованих.

Зокрема, о 12:00 год біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів, що на вул. Степана Бандері, відбулась поминальна панахида та громадське віче. До підніжжя меморіалу поклали квіти та лампадки.

До заходу долучився перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

Продовжили захід покладанням квітів та лампадок до пам’ятника Жертвам розстрілів у тюрмі на Лонцького на Личаківському кладовищі.Також у цей день вшанують пам’ять невідомих жертв тюрми «Бригідки» на Янівському кладовищі, де запалюватимуть лампадки біля братської могили «Три хрести».

Ввечері, о 19:30 год, відбудеться вечір пам’яті «Світло тихе», присвячений 80 роковинам масових розстрілів в тюрмах Західної України в червні 1941 року в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ. У заході візьмуть участь поетеса Юлія Курташ-Карп та оркестр «Віртуози Львова».

Зазначимо, що у цей день у всіх районах Львівської області приспустили Державні прапори України та обмежили проведення розважальних заходів.

Нагадаємо, що з 22 червня 1941 року у Львівській в’язниці №1 розстріляли 108 осіб, які були засуджені до вищої міри покарань. Опісля місцеві органи НКВС розпочали розстріли ув’язнених в усіх тюрмах Львова.

Загалом у в’язницях Львівської області (Львів, Буськ, Городок, Комарно-Рудки, Щирець, Бібрка, Жовква, Кам’янка-Бузька, Судова Вишня, Яворів, Лопатин) упродовж 22-28 червня розстріляли 4 тисячі 591 людину. У трьох в’язницях у м. Дрогобич, м. Самбір, м. Стрий – 3 тисячі 301 людину.