k2FtbBdWr1

У лютому відбудуться збори зі створення групи щодо виконання Ініціативи прозорості видобувних галузей

У четвер, 10 лютого, на онлайн-платформі Zoom відбудуться збори щодо вибору представників від громадських об’єднань та видобувних підприємств до складу регіональної багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2021-2022 роках.

На виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»  та відповідно до Розпорядження Кабміну затверджено План дій із впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (далі ІПВГ).

Шість облдержадміністрацій (Львівська, Полтавська, Харківська, Сумська, Івано-Франківська, Чернігівська) та Міненерго визначені відповідальними за реалізацію завдань із «Запровадження електронної системи подання та аналізу звітності ІПВГ» щодо залучення до реалізації ІПВГ на регіональному рівні, представників видобувних компаній, що здійснюють видобування на відповідній території, а також інститутів громадянського суспільства».

Для участі в онлайн-зборах представникам громадських об’єднань та видобувних підприємств необхідно не пізніше 17:00 год. 31 січня 2022 року надіслати на адресу ngp_loda@ukr.netписьмові пропозиції (заяву) про участь у зборах.

Брати участь у зборах та бути обраними до складу Регіональної Багатосторонньої групи ІПВГ мають право громадські об’єднання, які зареєстровані в установленому порядку, здійснюють громадську діяльність у видобувних галузях та видобувні компанії, які здійснюють господарську діяльність із видобутку вуглеводнів на території області.

Громадське об’єднання та видобувне підприємство може запропонувати не більше одного представника для участі в зборах (делегат зборів) та не більше одного кандидата до складу Регіональної Багатосторонньої групи ІПВГ.

Заяву просимо подати на бланку організації/підприємства за підписом керівника, або особи, що його заміщає. У заяві для участі у зборах необхідно зазначити особу кандидата до складу Багатосторонньої групи.

До заяви необхідно надати інформацію в довільній формі, що підтверджує провадження громадської/господарської діяльності у видобувних галузях та зазначити контактну особу та її електронну адресу.

Детальна інформація щодо онлайн-зборів та посилання на нього будуть опубліковані на вебсайті Львівської облдержадміністрації не пізніше 7 лютого 2022 року.

З інформацією стосовно міжнародної Ініціативи прозорості щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (Extractive Industries Transparency Initiative) можна ознайомитися на сайті https://eiti.org/.

З інформацією стосовно впровадження ІПВГ в Україні та щорічними звітами за попередні роки можна ознайомитися на національному сайті ІПВГ в Україні http://eiti.org.ua/.

Довідково:

ІПВГ – це міжнародний стандарт належного та прозорого управління нафтовими, газовими та іншими природними ресурсами. Він пропонує чітку і гнучку методологію для розкриття та вивірки платежів компаній та державних доходів у країнах, які впроваджують цю Ініціативу. Мета впровадження ІПВГ в Україні: забезпечити прозорість в управлінні природними ресурсами країни та розкрити інформацію про державні доходи від видобувного сектору.