k2FtbBdWr1

У межах святкування Дня фермера на Львівщині обговорили розвиток фермерських господарств молочного напряму

У п’ятницю, 18 червня, на базі Львівської аграрної дорадчої служби відбувся семінар «Розвиток фермерських господарств молочного напряму». Участь взяли сімейні та фермерські господарства молочного напряму, підприємства з переробки молока та компанії-партнери.

З вітальним словом виступив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний, який привітав фермерів Львівщини з прийдешнім професійним святом.

«Для Львівщини пріоритетним є нарощування поголів`я великої рогатої худоби саме у малих фермерських господарствах сімейного типу, оскільки понад 90 відсотків ВРХ утримується в господарствах населення. Добрі практики трансформування особистого селянського господарства у сімейні ферми мають активно просуватися, щоб популяризувати сімейні фермерські господарства молочного напряму, що сприятиме збільшенню виробництва молочної продукції в області», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Від Львівської обласної ради з вітальним словом виступив голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестиції Юрій Раделицький.

«Щоб розвивати молочний та інші напрями сільськогосподарського виробництва, таких як овочівництво, ягідництво, вирощування нішевих культур також необхідно розширювати напрями Комплексної програми підтримки і розвитку сільського господарства Львівської області та спрямовувати їх на малі підприємства та сімейні фермерські господарства», – сказав Юрій Раделицький.

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман ознайомила присутніх з підтримкою сімейних фермерських господарств коштом державного та обласного бюджету. Так, цьогоріч з обласного бюджету виділили 1,56 млн гривень в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області 2021-2025 роки за напрямом фінансова підтримка сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби.

Під час урочистостей директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків ознайомив присутніх з роботою лабораторії аналізу якості молока.

На завершення учасники провели дегустацію сирів, які виробляють сімейні молочні ферми.