Фінансова підтримка ягідництва Львівщини: як виробникам скористатись програмою обласного бюджету

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації продовжує приймати документи для фінансової підтримки галузі ягідництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.

Йдеться про часткове відшкодування витрат за придбані для вирощування ягідної продукції мікробіологічні засоби захисту та живлення ягідних насаджень.

Фінансова підтримка надається суб’єктам господарювання на відшкодування витрат, здійснених у поточному році, пов’язаних з використанням мікробіологічних засобів захисту та живлення ягідних насаджень у розмірі 50 % вартості, але не більше ніж 2 тис. гривень на один гектар ягідників та 50 тис. гривень одному суб’єктові господарювання на рік.

Для отримання фінансової підтримки сільгоспвиробники подають до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації заявку на участь у конкурсі та відповідний перелік документів до 1 жовтня поточного року.

Конкурсна комісія Комплексної програми перевагу надають таким суб’єктам господарювання:

• які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі,
  • які мають меншу площу плодово-ягідних насаджень,
  • керівниками яких є учасники АТО (ООС),
  • керівниками яких є молоді люди віком до 35 років,
  • керівниками яких є жінки (перевага надається з метою вирівнювання гендерної рівноваги в сільському господарстві).

«Чимало сільгоспвиробників області  вбачають  перспективу розвитку власного бізнесу у вирощуванні ягідних культур. Запропонована фінансова підтримка з обласного бюджету у вигляді часткового відшкодування витрат за придбані для вирощування ягідної продукції мікробіологічні засоби захисту та живлення ягідних насаджень стимулюватиме розвиток ягідництва, дасть можливість сільськогосподарським виробникам збільшити їхні доходи та, значною мірою, вирішити питання зайнятості сільській місцевості. Використання мікробіологічних препаратів для захисту та живлення ягідних насаджень, на противагу хімічним засобам, дозволяє вирощувати більш безпечну для споживання ягідну продукцію, захищає її від впливу погодних умов та пошкодження шкідливими організмами, зберігає якість та збільшує вартість цієї продукції, а значить розширює ринки збуту», –  зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Детальніше з умовами участі у конкурсі та переліком документів за вищезазначеним напрямом можна ознайомитись на сайті департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

За консультацією можна звертатись за телефонами: +38 (066) 718 09 18;  (032) 255 05 72.