У Міжнародний день архівів ДАЛО представив тематичну виставку

Щорічно 9 червня відзначається Міжнародний день архівів. Із професійним святом працівників державного архіву Львівської області привітав заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

«Завдяки вам і збереженим вами документам, ми завжди матимемо змогу пересвідчитися у тому, як все було насправді. В архіві ми знаходимо відповіді на питання: хто ми і звідки. Ви допомагаєте людям дізнатись більше про своє походження чи відновити трудовий шлях. Сьогоднішнє свято – ще один привід говорити про проблеми, які виникають у виконанні вашої важливої соціальної ролі», – наголосив Віталій Загайний.

Державний архів Львівської області зберігає документи державних та громадсько-політичних установ, організацій, підприємств і спілок, що функціонували на Львівщині у періоди Австро-Угорської монархії, Польської республіки міжвоєнного періоду, Української РСР, німецької окупації під час Другої світової війни. Зараз архів комплектується документами установ, підприємств і організацій незалежної України.

У професійне свято всіх архівістів, ДАЛО відкрив виставковий зал, де експонується тематична виставка архівних документів «З історії архівної справи у Львівській області». Матеріали виставки демонструють зв’язок між історичним минулим та сучасністю українського народу та  привертають увагу до питань забезпечення ефективного управління архівами.

«Архів – це історія людей: особистостей і цілих народів. Сьогодні є ще одна можливість нагадати про важливість архівної справи. У новому виставковому залі ми проводитимо різні тематичні виставки. Адже у нас зберігається більше 2 млн 700 тис документів – ми є найбільшим архівом в Україні та одним із найбільших у Європі», – наголосила Ірина Мартенс, директор ДАЛО.

У зв’язку пом’якшення карантинних обмежень, зараз вирішується питання щодо відвідування та проведення екскурсій виставковим залом.

Держархів також активно організовує виставки онлайн, що розміщуються на офіційному сайті. На віртуальних виставках демонструються, здебільшого, найбільш цінні, унікальні, цікаві і яскраві документи, доступ до яких через їх унікальність або фізичний стан в звичайних умовах може бути обмежений.

Окрім того, у ДАЛО працює відділ використання інформації документів, куди мешканці області можуть звертатись за консультаціями та необхідними документами.

Довідково.

Міжнародний день архівів, що відзначають щорічно 9 червня, заснований Міжнародною радою архівів у листопаді 2007 року на Генеральній асамблеї в Квебеку (Канада). Цей день – це не лише професійне свято всіх працівників архівної галузі, а й пам’ятна дата, встановлена для залучення уваги громадськості та осіб, які приймають рішення, до досягнень і проблем архівної справи – благородної та гідною пошани діяльності, що дає змогу долучитися до збереження історичної спадщини народу і країни.