Майже тридцять роїв із різних навчальних закладів області візьмуть участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Свої вміння та навички юнаки та дівчата старшої вікової групи зможуть продемонструвати впродовж 14-18 червня.
У департаменті освіти і науки Львівської ОДА відбулось засідання обласного штабу щодо останніх приготувань на території туристичної бази “Карпати” у селі Кам’янка Сколівської ТГ, де відбуватиметься гра.
«До участі в обласному етапі допустили переможців першого етапу, відтак кожен рій складатиметься із восьми осіб та двох керівників. Ми також допускаємо, що рій може залучати до участі школярів з інших шкіл своєї територіальної громади. Це дозволить підстрахувати команду, у разі хвороби чи відсутності когось з учасників», – розповів заступник голови штабу Роман Пастушенко.
Під час гри для команд передбачили змагання в інтелектуально-мистецькому, фізкультурно-спортивному, військово-прикладному, туристському та суспільно-державницькому комплексах.
Кілька днів тому організували також першу школу виховників джур, аби вдосконалити форму, зміст та засоби роботи із національно-патріотичного виховання. До навчального семінару залучили вчителів фізичної культури, історії, трудового навчання та директорів.
«У триденному вишколі виховників взяли участь 24 педагоги. На Львівщині така школа відбулась вперше, але в інших регіонах подібні заходи – не рідкість, тому маємо надію, що і в нас така школа набуде системного характеру. Завдяки належній підготовці до проведення вишколу та майстерності інструкторів, вдалось на високому рівні підготувати виховників. «Джура» набирає обертів, тому важливо мати підготовлених і досвідчених наставників», – зазначив заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович.
Під час вишколу, виховники написали Гімн школи та створили її емблему.
Цьогорічну теренову гру “Сокіл” (“Джура”) присвятили 400-річчю Хотинської битви. Нагадаємо, битва між військами Речі Посполитої та Османської імперії біля міста Хотина у 1621 році завершилася перемогою об’єднаних сил Речі Посполитої та українського козацтва. Величезний внесок у знищення османської армії під Хотином зробили запорізькі козаки на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.