Виставка львівського художника Тараса Отковича є ретроспективою творчості автора. Вона охоплює період з 1990-х років до сьогодення.
“Це еволюція від кубічних натюрмортів до натюрмортів в стилі неореалізму. Від краєвидів Карпат, морських та урбаністичних мотивів в імпресіоністичній та софістичній манерах виконання до постмодерністських композицій, які тяжіють до історизму”,– розповів автор робіт.
«Вибух кольорів – саме таке перше враження складається при спогляданні робіт львівського художника Тараса Отковича. Роботи художника відзначаються яскравою активною колористикою, динамічною подачею композиції, емоційною напругою; вражають відкритими локальними відтінками, чистими кольорами та співставленням контрастів. Він талановито поєднує, здається, що не поєднувані тони, які, проте, логічно моделюють композицію. Творчість Тараса Отковича, без сумніву, є значним явищем в українській культурі», – розповідає мистецтвознавиця Зоряна Лильо-Откович.
У відкритті виставки взяли участь заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка та заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк та Тетяна Плугатор.
«Виставка вразила своєю грою з глядачем –звичні сюжети, пейзаж, місто чи сцени з життя, проте кожен твір виконаний своєрідно і особливо. В період, коли стихла пандемія, маємо можливість відвідувати такі заходи, і тим самим повертатися до звичного культурного життя. Обласна влада завжди підтримує відродження мистецької просвіти та діяльності. Бажаємо успіху у наступних творчих починаннях!», – сказав у своєму вітальному слові Іван Собко.
Довідково:
Тарас Откович народився 1977 р. у Львові. Закінчив Львівський коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені І. Труша та Львівську національну академію мистецтва. В обидвох закладах опанував фах художника-реставратора.
Зараз є керівником Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, кандидатом мистецтвознавства. Автор багатьох наукових та науково-популярних видань в галузі дослідження, збереження та популяризації пам’яток культури та мистецтва, учасник наукових конференцій. Також автор багатьох культурологічних та мистецьких проєктів.