k2FtbBdWr1

У Стрию стартував новий суспільний проєкт для розвитку молодіжної політики

На Стрийщині розпочався новий довготривалий суспільний проєкт «Молодіжна діалог-платформа». Тренінги, зустрічі з фахівцями молодіжної політики, обмін ідеями та успішними кейсами – усе це мають у планах ініціатори проєкту, відділ освіти, охорони здоров‘я та спорту Стрийської РДА.

Платформа єднає представників територіальних громад, громадських організацій, молодіжних рад та активну молодь Стрийщини. Програму проєкту модифікуватимуть залежно від запитів учасників.

«Децентрація – звучить як виклик, але водночас – це велика можливість для розвитку. Успішну молодіжну політику треба розпочинати із впровадження ефективного діалогу між владою та середовищем молоді. Тільки спільними, партнерськими зусиллями можна досягнути успіху. «Жодних рішень для молоді – без участі молоді» – основний вектор, на який повинні орієнтуватись молодіжні працівники у громадах» – зазначила Ольга Сподарик, провідний спеціаліст відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА.

Напередодні на першому етапі проєкту дискутували про становлення суспільно-активної молоді, зокрема про інструменти залучення молоді та створення молодіжних просторів у громадах. Говорили також про законодавчу базу у сфері молодіжної політики.

«У створенні молодіжного простору важливо, щоб дорослі виступали як помічники, ментори,  а саме молодь творила основну атмосферу, програмно наповнювала діяльність, напрацьовувала креативні ідеї. Місцевій владі у громадах Львівщини важливо зрозуміти важливість створення молодіжних просторів, як осередків практичної роботи з молоддю, напрацювання креативних ідей, нових підходів для розвитку громад» – зазначив Василь Шатрук, директор Львівського обласного молодіжного центру.