k2FtbBdWr1

У Судовій Вишні відбудеться культурно-дипломатичний захід, присвячений грузинському періоду життя Лесі Українки

19 червня у м. Судова Вишня Яворівського району відбудеться ряд заходів в межах культурно-дипломатичної події  «Леся_150. Леся і Грузія – тріумф і трагедія». Ідея події: Показати постать Лесі Українки через призму її Грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.

Авторки ідеї та кураторки проєкту: Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Як зазначають організатори заходу, про Лесю Українку сьогодні є ряд досліджень біографічного та наукового характеру. Чимало інформації про неї ми «успадкували» від радянських дослідників, які мали «викривлений» фокус на Лесину правду життя. Леся і Грузія – тріумф і трагедія. Кавказький період життя і літератури Лесі залишає за собою багато нерозкритих секретів, неописаних подій та нерозгаданих між рядків її творів. Але відомо що найвищий злет її як драматурга відбувся саме на Кавказі. «Лісова Пісня» – стала символом грізної сили глибоких почуттів любові, довіри й численних зрад, які на собі пережила українка.

Початок: о 14:00, 19 червня
Місце: вул. Першого Листопада 3, м. Судова Вишня (австрійські конюшні ХІХ ст. – єдині збережені до сьогодні в Україні в автентичному вигляді).

Локації та заходи:

1.     Конюшні з кіньми – джерело спокою і натхнення.

2.     Головний манеж, де буде відбуватися основна частина мистецького перформансу.

3.     Будиночок «СОНЯЧНА МАЙСТЕРНЯ»: як діти Сонця, прочитавши поезію Лесі, відтворять почуті образи на полотно. Виставка картин дітей художників-аутсайдерів. Фешн-індустрія Леді ДІ.

4.     Оглядова платформа, де буде відбуватися кінне поло.

5.     «Мольберт під Кленом» – намалюй портрет коневі, або впіймай фарбою Лесину мрію.

6.     Майданчик книжкових презентацій найновіших видань про творчість Лесі Українки.

7.     Дитяча зона (воркшопи та майстер-класи, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся»)

8.     Фудкорт – «Грузія у Судовій Вишні» та «Улюблені вина під Зіркою Лесі».

Довідково:

В Грузії, в Кутаїсі,  в 1911 році Леся Українка написала ще одну маловідому поезію «Мрії в бурю». Центральним персонажем у рядка Квітки-Косач є  спритний дикий кінь, який уособлює її мрію, кінь-мрія, що несе Лесю-вершницю усупереч трагічним викликам її прописаної долі. Як відомо, Леся Українка любила коней, цю любов до благородних тварин заклали у процесі виховання її аристократичні батьки та добірне  оточення. Особливо мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Сама верхи не їздила, через хворобу, але іпотерапія живила ентузіазм її фантазії. Тому мета заходу – різними художніми засобами підкреслити маловідомі захоплення славної письменниці, відтак – візуалізувати фундаментальні таланти її особистості: музика, театр, малярство, література, фольклор, наука.