Сьогодні, 1 жовтня, у селищі Зимна Вода Львівського району Львівської області відкрили Центр надання адміністративних послуг.

 Для створення ЦНАПу реконструювали приміщення на першому поверсі селищної ради, закупили меблі, комп’ютерну техніку та електронну чергу.Вартість проекту – 1 млн 759 тисяч грн, з них мільйон це кошти з бюджету розвитку обласного бюджету та понад 750 тисяч – кошти громади.

«ЦНАП – це об’єкт, який робить послуги якісними і близькими для громади. Сьогоднішній об’єкт – хороший приклад співпраці громади і області, який на ділі демонструє, що в нас точно є взаєморозуміння, комунікація, знання потреб громади. Мешканець не повинен за отриманням чи то довідки, чи проведення реєстраційної дії чи послуги їхати за енну кількість кілометрів, а має отримувати послугу на місці, швидко та з комфортом. Дякую керівнику громади за те, що був ідейником і мотиватором цього процесу. Впевнений, що ми спільно відкриємо ще не один об’єкт у громаді», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

При реконструкції дотримались умов інклюзії, відтак отримати необхідні адміністративні послуги відтепер безперешкодно можуть і мешканці з інвалідністю.

Загалом ЦНАП обслуговуватиме більш як 21 тисячу мешканців, які живуть на території громади.

«У нас надзвичайно велика кількість адміністративних послуг надається сільською радою. Дякую працівникам за вашу щоденну працю. Вірю, що з відкриттям ЦНАПу ситуація буде ще кращою, адже весь спектр надання адміністративних послуг буде сконцентрований тут, на місці, і це дозволить ефективніше працювати іншим підрозділам», – зазначив керівник Зимноводівської територіальної громади Володимир Гутник.

У сучасному ЦНАПІ надаватимуть більше сотні адміністративних послуг. Серед них:

«Реєстрація місця проживання, актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно, земельні послуги, архітектурно-будівельні, соціальні та інші послуги місцевого значення», – зазначила керівник ЦНАПУ Марія Качмар. 

Окрім цього, Зимноводівська селищна територіальна громада у місцевому бюджеті передбачила кошти та оголосила тендер на закупівлю паспортного обладнання для видачі ID-паспортів громадян України та закордонних паспортів. Відтак мешканці громади до кінця року зможуть отримувати і ці послуги на місці.

ЦНАП Зимноводівської територіальної громади працюватиме у будні дні з 09:00 до 17:00 год без перерви на обід, адмінпослуги надаватимуть 7 осіб. Приймати громадян ЦНАП розпочне 4 жовтня.

Зазначимо, що сьогодні у Львівській області функціонують 138 точок, де мешканці можуть отримати якісні адміністративні послуги, а саме: 48 ЦНАПів при органах місцевого самоврядування, 2 ЦНАПи утворених при районних державних адміністраціях, 16 територіальних підрозділів ЦНАП, 72 віддалених робочих місць адміністраторів.