k2FtbBdWr1

Україна опинилась в «зеленому переліку» подорожей Європейського Союзу

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА нагадує, що 14 липня цього року Рада ЄС включила Україну до рекомендованого переліку третіх держав, для громадян яких пропонується скасувати тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до Європейського Союзу.

Включення до «зеленого переліку» не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС, а має рекомендаційний характер для держав-членів, які ухвалюють кінцеве рішення про включення третіх країн у національні «зелені переліки» з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

«Кінцеве рішення за країнами-учасницями, але фактично Європейський Союз дав «зелене світло», щоб українці могли безперешкодно їздити в Європу. Це відновлення повноцінної дії безвізу», – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Українським дипломатам закордоном доручено від МЗС України оперативно провести додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах Євросоюзу щодо включення України в національні «зелені переліки» та оновлення національних вимог щодо перетину кордону громадянами України.

Також у МЗС зауважили, що ЄС оновлює склад «зеленого переліку» кожні два тижні. У разі погіршення епідемічної ситуації країни можуть бути вилучені з переліку.

Детальна інформація про можливості та умови подорожей, зокрема до держав-членів ЄС і учасниць Шенгенського простору, оперативно оновлюється на спеціальній інтерактивній мапі МЗС за посиланням.