Уряд зняв обмеження на виїзд за кордон осіб, чиї рідні загинули або пропали безвісти під час участі в АТО

Внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Про це нагадали в Державній прикордонній службі України.

Відповідні зміни затверджені постановою Кабміну від 11 серпня 2023 р. № 840, яка набула чинності сьогодні, 16 серпня.

Згідно з нею, у період дії воєнного стану зможуть перетинати державний кордон України громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (АТО).

“До цього право на перетин кордону мали громадяни, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. Фактично це періоди з 30 квітня 2018 року і дотепер”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після набрання чинності змін прикордонники відразу забезпечать пропуск визначеної категорії осіб через кордон на виїзд з України за наявності документів, які підтверджують умову для пропуску.