k2FtbBdWr1

Уряд спростив та уніфікував нормативно-грошову оцінку земель

Кабінет Міністрів України прийняв нову постанову «Про затвердження методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Вона передбачає спрощення та уніфікацію нормативно грошової оцінки земель.

“Органи місцевого самоврядування, аграрії, промисловці, добре знають як багато економічних питань пов’язані з НГО земельних ділянок, адже без неї не можна ні сплатити плату за землю, ні продати майно, ні здати його в оренду. Тому ця постанова є важливим документом у реалізації проведення повномасштабного НГО всіх земель”, – каже в.о. начальника відділу регулювання земельних відносин Львівської ОДА Тетяна Стара.

Нормативно грошова оцінка земель тепер визначатиметься так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу та коефіцієнти, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу, зокрема:

наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об’єктів;

яке її цільове призначення;

чи є вплив радіаційного забруднення;

які регіональні та зональні фактори її місця розташування.

“Раніше одночасно існували три різні методики оцінки земель. Відповідно, громади повинні були розробляти й затверджувати три різних види технічної документації. В результаті показники оцінки сусідніх ділянок могли дуже відрізнялися між собою. А тепер проведення оцінки земель звели в одну методику. Крім того, рада окремої територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності та одразу на всю територію громади”, — коментує директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Результати оцінки земель одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний охочий зможе отримати витяг про оцінку своєї земельної ділянки швидко та без окремого, додаткового розроблення технічної документації з нормативно грошової оцінки земельної ділянки.

https://ips.ligazakon.net/document/view/kp211147?utm_source=biz.ligazakon.net&utm_medium=news&utm_content=bizpress01