У місті Моршин, що на Львівщині, з квітня триває пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я України щодо одночасної вакцинації дорослого населення. Завдяки йому сьогодні, попри пандемію ковіду, курортне місто працює та приймає туристів, а більш як половина населення повністю вакциновані.

Як розповів під час брифінгу у Львівській ОДА мер Моршина Руслан Ільницький ще у квітні практично всі санаторії міста були закриті. Тоді ж міський голова подав ініціативу щодо реалізації пілотного проекту з масової вакцинації. Підтримали його на усіх владних рівнях. Найактивніше долучились до реалізації медики міста.

«Ми провели добру інформаційну кампанію з вакцинації. Зокрема наші медики власним прикладом показали мешканцям, що потрібно вакциновуватись та постійно пояснювали своїм пацієнтам усі деталі щодо вакцинації»,- розповів Руслан Ільницький.

До старту проєкту у Моршині були вакциновані неповні чотири сотні мешканців, за два тижні після – 45%, за місяць – понад 60%.  У перші два тижні вакцинувались і понад 80% працівників санаторіїв.

Сьогодні, вже 70% населення Моршина вакцинувались повністю. Всі санаторії працюють та добре заповнені. Діє масковий режим, таким чином забезпечені безпечні умови праці для персоналу та перебування для відвідувачів.

«Для нас реалізація проєкту – це здоров’я наших мешканців та економічна складова розвитку міста. Це  створення більш безпечних умов для проживання місцевого населення і перебування відпочивальників, уникнення закриття санаторіїв та вихід з економічної кризи в яку зайшли у зв’язку з коронавірусними обмеженнями»,-  додав міський голова Моршина.

Як зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис активна позиція Моршина у питанні вакцинації має послужити прикладом усім керівникам громад області.

«Пріоритетом керівництва громади має бути  здоров’я населення. А це своєю чергою сприятиме розвитку громади»,-  наголосив Орест Чемерис.

Зазначимо, що від початку вакцинації на Львівщині провели понад 472 тисячі щеплень. Однією дозою вакцинували 300 тисяч людей, понад 172 тисяч осіб пройшли повний курс вакцинації. Щотижня Львівщина отримує вакцини різних виробників, кількість вакцин в області є достатньою.