Понад 1,5 млрд грн скерували на боротьбу з коронавірусом у 2021 році

Торік видатки державного та місцевих бюджетів області на медичну допомогу, яка надавалася медзакладами комунальної форми власності, становили 8,6 млрд гривень.  Майже 18,4 % цих коштів скерували на заходи щодо запобігання поширенню  на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Зокрема, у межах реалізації програми медичних гарантій на запобігання та боротьбу з коронавірусом комунальні некомерційні підприємства області через Національну службу здоров’я України  отримали 1205,8 млн гривень.

Крім цього з державного бюджету місцевим бюджетам виділили субвенцію в сумі 94,4 млн грн, а саме: на придбання  кисневих концентраторів – 44 млн грн, забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 – 29,5 млн грн, придбання закладами діагностичного обладнання – 12,5 млн грн, встановлення кисневих станцій – 8,4 млн гривень.

Також, як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, місцеві бюджети за рахунок власних доходів спрямували на згадану мету понад 276 млн грн, за які придбали медичне обладнання, дезінфікуючі та стерилізаційні засоби, діагностичні набори та витратні матеріали, провели інші видатки, необхідні для функціонування медичних закладів, задіяних для госпіталізації осіб, хворих  на COVID-19.

“У 2022 році ми продовжуємо долати наслідки пандемії, і ускладнює епідситуацію й циркуляція нового штаму «Омікрон». Ми повинні пам”ятати, що наше здоров’я залежить від нашої відповідальності щодо дотримання дистанції та використання засобів індивідуального захисту”, – зазначив Іван Собко.