Успіх пілотного проєкту у Моршині доводить ефективність вакцинації – МОЗ

З 20 червня у місті Моршин Львівської області не реєструють жодного нового випадку захворювання на коронавірус. Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.

Станом на 4 серпня 2021 року охоплено вакцинацією 72,6% мешканців, з них 67,3% – завершили повний цикл щеплення проти коронавірусу.

«Оскільки Моршин це одне з курортних міст Львівської області, то метою такого проекту є створення комфортного та безпечного середовища для відпочинку мешканців та туристів. Таким чином ми зможемо вберегти себе та своїх рідних від впливу інфекції. Вакцини не змінюють наш організм, не викликають мутації та не призводять до виникнення інших хвороб. Єдине, що роблять вакцини, це захищають людей від цієї жахливої хвороби. І досвід Моршина це доводить. Тому зараз нам необхідно об’єднатись як суспільству, провакцинуватись і покінчити з карантином, обмеженнями та пандемією в цілому», – наголосив голова облдержадміністрації Максим Козицький.

«Пілотний проєкт з щеплення всього дорослого населення міста Моршин показує ефективність вакцинації у боротьбі з коронавірусом. Варто відзначити  активність мешканців Моршина, які долучилися до проєкту і прийшли на вакцинацію. Курортне місто тепер є максимально безпечним для відпочинку та для постковідної реабілітації, зокрема”, – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

“Це дуже хороший результат. Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту. І це не лише український, але й світовий досвід. Звісно, ми чудово розуміємо всі обмеження такого проєкту, але маємо сказати про те, що досягнуті високі та надвисокі цифри універсального охоплення є необхідною умовою для припинення спалаху і пандемії. До проєкту долучились окрім медиків, місцева влада, ЗМІ, релігійні спільноти. Тільки разом ми зможемо захистити українців від COVID-19. Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись”, – наголосив заступник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Нагадаємо, що 16 квітня 2021 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з місцевою владою запустило  пілотний проєкт з вакцинації проти COVID-19 більшості дорослого населення в місті Моршині. Проект у Моршині став можливим за ініціативи міського голови Руслана Ільницького, який звернувся до уряду з пропозицією розпочати проведення позапланової колективної вакцинації від коронавірусу жителів і працівників санаторно-курортних закладів.

90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення здійснювали вакцинами  AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

Загалом у Моршині проживають 4 239 людей, 800 з них – діти до 18 років.