k2FtbBdWr1

В області позитивна динаміка із зайнятості: зростає база вакансій, зменшується число безробітних

Процеси, що відбуваються в економіці регіону чи країни, закономірно впливають на ситуацію у сфері зайнятості. Якщо торік через пандемію та її наслідки фірми та компанії вимушено скорочували обсяги виробництва, а рівень безробіття стрімко зростав, то із січня поточного року ринок праці поволі починає відновлюватися: збільшується кількість заявлених працедавцями вакансій, зменшується число безробітних.

Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості.

«У перші дні січня цього року в області налічувалося 3,2 тис пропозицій працевлаштування, а станом на 1 вересня працедавці Львівщини задекларували 5,8 тисяч вільних робочих місць і вакантних посад, тобто на 2,6 тис більше, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – В основному пропонується робота кваліфікованим робітникам з інструментом, професіоналам, персоналу сфери торгівлі і послуг, а також робітникам по обслуговуванню обладнання і машин».

За його словами, на Львівщині зменшується число безробітних. Так, напередодні нового року за сприяння служби зайнятості роботу на Львівщині шукали 28,2 тис безробітних, а на початку вересня на 10,3 тис менше, тобто 17,9 тис осіб. Дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили сягнув позначки один до трьох, тоді як станом на 1 січня 2021 року за одну вакансію конкурували 8 безробітних.