k2FtbBdWr1

В області провели понад три сотні профілактичних рейдів з виявлення дітей у складних життєвих обставинах

Від початку року працівники служб у справах дітей області спільно з працівниками ювенальної превенції, центрів соціальних служб провели 332 профілактичні рейди з виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Про це сьогодні на брифінгу розповів керівник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Як він пояснив, показник є дещо меншим аніж минулого року. Адже торік такі рейди проводили працівники Служб у справах дітей РДА. Сьогодні ж за підсумками адміністративно-територіальної реформи, цю функцію мали б виконувати служби у справах дітей територіальних громад. Проте такі служби є ще не в усіх громадах.

«Під час рейдів виявили 35 дітей, з яких 24 дитини вилучили з вулиці, 11 з сім’ї»,- зазначив Володимир Лис.

Під час рейдів обстежили 597 родин, про належне виконання батьківських обов’язків попередили 277 батьків. До відповідальності притягнули 38 батьків. За результатами рейдів 25 дітей повернули в сім’ю, 5 до навчальних закладів, 5 в притулок.

Також цього року статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надали 142 дітям, 25 дітей усиновили, 124 влаштували під опіку/ піклування, 18 дітей долаштували в прийомні сім’ї та ДБСТ, 4 дитини в патронатні сім’ї.

«Сьогодні в області працює 8 патронатних сімей. І ми вже маємо 3 кандидатів для навчання на батьків-вихователів. Вірю, що до кінця року в області запрацює ще 3 патронатні сім’ї», – розповів Володимир Лис.

Окрім цього, упродовж року 191 дитину зняли з обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 148  у зв’язку з досягненням повноліття, 21 у зв’язку з усиновленням, 18 з поверненням на виховання до батьків.

«Останній показник демонструє, що соціальні служби активно працюють над поверненням дітей в родину», – зазначив Володимир Лис.