k2FtbBdWr1

В Україні і для виїзду за кордон: у Дії можна згенерувати COVID-сертифікат про отриманнядругого бустеру

За майже рік повномасштабної війни новини про СOVID-19 відійшли на другий план. Проте вірус досі існує, а люди продовжують хворіти. Разом з тим українці турбуються про власне здоров’я і вакцинуються. Якщо ви отримали четверту дозу вакцини, можете згенерувати COVID-сертифікат у застосунку Дія. Як завжди, швидко і зручно у кілька кліків.

Команда Мінцифри запустила COVID-сертифікати спільно з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я в 2021 році. Це одна з наймасовіших послуг у Дії. За весь час українці згенерували понад 11,8 млн «зелених» сертифікатів. 
Також у застосунку можна згенерувати оновлений документ про четверту дозу вакцини. Що особливо важливо зараз, коли багато українців зараз виїжджають за кордон. Скористатися виданим в Україні COVID-сертифікатом можна щонайменше в 79 країнах. Щоб отримати COVID-сертифікат про другу бустерну дозу вакцини, необхідно сформувати відповідний запит на порталі чи в pастосунку. 
Для цього:
 авторизуйтеся у застосунку;
 натисніть «Послуги» та виберіть пункт «COVID-сертифікати» — «Отримати сертифікат»;
 поставте галочку, щоб дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.
Отримати COVID-сертифікат можна одразу після щеплення і після того, як медичний працівник внесе дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я. 
Термін дії документа — 270 днів. Однак після того, як у COVID-сертифіката минув термін дії, він не зникне із застосунку, а відображатиметься недійсним. Так, усі «зелені» COVID-сертифікати будуть у Дії принаймні півтора року після щеплення. 
Проєкт реалізовано Мінцифрою спільно з МОЗ України, НСЗУ та за підтримки проєкту EU4DigitalUA (ЄС) та Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.