27 жовтня, в День української писемності та мови, відбулося урочисте відкриття Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Конкурс має на меті забезпечити всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

Для учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний/міській, обласний та підсумковий.

Переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які продовжать подальшу освіту в закладах освіти України, призначаються щомісячні іменні стипендії

Президента України на календарний рік, починаючи з 1 вересня поточного року.

Конкурс проводиться щорічно з 27 жовтня.

Довідка.

Петро Яцик, канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп. Народився у 1921 році у заможній селянській родині.

Під час війни співпрацював з партизанами УПА. 1944 – виїхав на Захід, проживав у Німеччині. Закінчив Український технічно-господарський інститут у Регенсбурзі (1947, економіка).

З 1949 року – у Канаді: власник і президент приватної будівельної фірми Prombank Investment Limited (P. Jacyk Group). Засновник Міжнародного благодійного фонду “Ліга українських меценатів”, був його почесним президентом.

Серед головних проєктів, профінансованих Яциком: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства (створена під егідою НТШ у Європі), Канадський інститут українських студій (при Альбертинському університеті), Освітня фундація ім. Петра Яцика, Український лекторій в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційний центр в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті, спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті та Міжнародний конкурс знавців української мови (конкурсу надано ім’я П. Яцика).

Також коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема переклад Історії України-Руси М. Грушевського англійською мовою), економіки, політології, медицини, етнографії.