k2FtbBdWr1

В Україні ввели новий напрям експертизи проектів будівництва об’єктів – інженерно-технічні заходи цивільного захисту

Згідно із змінами у законодавстві України, які набрали чинність з квітня 2023 року, введено новий напрям експертизи проектів будівництва об’єктів – інженерно-технічні заходи цивільного захисту.

Експертиза проекту будівництва здійснюється експертами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат, а також іншими фахівцями, які відповідають кваліфікаційним вимогам. Проведення експертизи проектів будівництва мають здійснювати експерти з додержання нормативів з питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Зокрема, передбачається, що проектна документація на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб та інших об’єктів будівництва відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Проектні рішення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Крім того, у розумінні підп. 9.1 п. 9, п. 16 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45, на розділи проектної документації на будівництво об’єкта накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису осіб, відповідальних за їх розроблення (безпосередніх розробників цих розділів).