«Вакцинація не зупинить пандемію, якщо ми будемо нехтувати карантинними обмеженнями», – Орест Чемерис

Ситуація із захворюваністю на коронавірус в області залишається стабільною. Проте можливо вже за місяць Львівщина може зіштовхнутися з новою хвилею коронавірусної хвороби.

«Нагадаємо, цього року ми пережили дві хвилі захворюваності, з яких найважчою була осіння хвиля.  Одночасно понад 3500 в області потребували стаціонарного лікування, фіксували значну кількість виїздів екстреної медичної допомоги – понад 230 щодоби.

Підсумовуючи цей рік, ми повинні розуміти, що ковід залишиться і у 2022 році, тому потрібно вакцинуватися, адже цьогорічний досвід показав, що вакциновані хворіють набагато легше, і якщо і потрапляють на стаціонарне лікування, то найчастіше через погіршення супутніх патологій, спровокованих коронавірусом», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Він також додав – якщо проаналізувати досвід минулого року, то показники захворюваності і в межах області, і в межах країни та світу, доводять, що вакцинація є ефективною.

«Закликаємо неухильно дотримуватися карантину – це вже рутинний перебіг нашого життя! Вакцинація не зупинить пандемію, якщо ми будемо нехтувати карантинними обмеженнями», – наголосив Орест Чемерис.

Зазначимо, що першою дозою на Львівщині провакцинували 48% дорослого населення, з них 45% – другою дозою. Окрім того, 226 осіб отримали бустерну дозу вакцини, і 74 особи – додаткову.