В Україні навесні розпочинається нова державна програма, у межах якої вакциновані громадяни віком від 60 років зможуть отримати безоплатний сучасний смартфон і пільговий тариф для користування мобільним інтернетом. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у виступі на Diia Summit, що відбувся в Києві.
Глава держави наголосив, що якісний мобільний і фіксований інтернет має з’явитися в кожному куточку країни, і ним зможе скористатися кожен громадянин будь-якого віку. Президент зазначив, що не в усіх літніх людей є смартфон і не всі вони вміють користуватись інтернетом.
«Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку. А навесні запускаємо нову велику державну програму. Всі охочі вакциновані українці, старші за 60 років, отримають безоплатний, якісний сучасний смартфон і пільговий тариф», – повідомив він.
За словами Володимира Зеленського, ця програма є шляхом до головної мети – забезпечити доступ до інтернету всім громадянам України.
«Держава у смартфоні» – для всіх. Можливість впливати на процеси в державі – для всіх. Не лише через класичні інструменти, а й завдяки сучасним технологіям. Це народовладдя в максимально широкій формі – офлайн та онлайн», – наголосив Президент.
Глава держави також розповів, що українці можуть долучитися до визначення офіційної назви цієї програми, взявши участь в опитуванні, яке відсьогодні доступне в «Дії».
Також на сьогоднішньому Diia Summit Глава держави повідомив про запуск «Дія City».
«Завдяки «Дія City» частка ІТ у ВВП нашої держави зросте з 4% до 10%, а доходи галузі – до $16,5 млрд. Це дасть Україні змогу стати найбільшим ІТ-хабом Європи. «Дія City» – спеціальний правовий та податковий режим, що створює сприятливі умови для розвитку ІТ-бізнесу, а також запроваджує комплекс стимулів для становлення України як високотехнологічної цифрової держави», – сказав Володимир Зеленський.
Складові «Дія City»: сприятлива податкова система – податок на прибуток 18% або податок на виведений капітал 9%, ЄСВ на рівні 22% з мінімальної зарплати, ПДФО 5% та військовий збір 1,5%; гнучкі форми співпраці з IT-спеціалістами – гіг-контракти, що поєднують переваги фрилансу та соціальні гарантії; гарантії захисту інтелектуальної власності; елементи англійського права, що спрощують доступ до інвестицій; гарантії захисту особи та власності від неправомірного втручання силовиків.
«Вступ до «Дія City» є добровільним. Спеціальний режим функціонуватиме паралельно з чинними умовами розвитку ІТ. Завдяки «Дія City» ІТ-компанії сплачуватимуть менші податки, зможуть будувати прозору корпоративну структуру, матимуть кращий доступ до інвестицій», – наголосив Глава держави.
Президент також повідомив про намір провести у 2023 році електронний перепис населення спільно з Аррle.
«Ми розробляємо модель електронної митниці. Ми прагнемо зробити Україну світовим ІТ-хабом. Лідером з інновацій і технологій. Погодьтесь – сьогодні це вже не звучить так фантастично. А після запуску цієї ініціативи стане цілком досяжним», – констатував Володимир Зеленський.