k2FtbBdWr1

Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо спрощення умов доступу громадян до земельних ресурсів

апк

28 квітня під час засідання Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 01.10.20219 № 2194, який реформує систему управління у сфері земельних відносин та забезпечує передачу земель державної власності у комунальну власність територіальним громадам.

У зв’язку з прийняттям законопроєкту, інформуємо про можливість  пільгового викупу фермерами земельних ділянок, отриманих на праві постійного користування,  довічного успадковуваного володіння, а також які переоформили ці права у право оренди землі.  Цей викуп буде відбуватися через громади, в межах яких знаходяться відповідні землі.  Відтак, пропонуємо до вашої уваги розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України та Мінекономіки алгоритм такого пільгового викупу. Також поширюємо орієнтовний проєкт договору, згідно якого можна здійснювати відповідний викуп.

«Громадяни України, яким належить право постійного користування,  довічного успадковуваного володіння, а також які переоформили ці права у право оренди землі мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу», – зазначила директора департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

“Понад 350 км доріг – це наш амбітний план щодо автошляхів державного значення”, – Максим Козицький
У департаменті економічної політики провели вебінар щодо ведення АС «Юридичні особи»
Через коронавірус витрати на допомогу тимчасово непрацездатним особам зросли на третину
В Україні відзначають Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю: пріоритетні напрямки ...
Ще понад 160 мільйонів гривень отримала Львівщина для ремонту місцевих доріг
Проблемні питання місцевого самоврядування розглянули в межах зустрічі з народними депутатами