k2FtbBdWr1

«Ми повинні неухильно дотримуватися умов карантину», – Орест Чемерис доповів про епідситуацію на сесії облради

Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис  проінформував депутатів про епідситуацію в області.

Зокрема:

Смертність від ковіду: крайня хвиля коронавірусу, яку спостерігаємо зараз, характеризується зростанням смертності від ковіду. Упродовж останнього тижня щодоби фіксують 45-50 померлих. Весною, під час попередньої хвилі, ця цифра не перевищувала 35.

Захворюваність: упродовж останніх двох тижнів на Львівщині спостерігається незначне зменшення росту захворюваності, у порівнянні з попереднім двотижневим періодом – на 1,37%. У низці районів захворюваність продовжує зростати –  у Золочівському, Червоноградському та Самбірському.

Робота «екстренки»: бригади екстреної швидкої медичної допомоги мають надзвичайне навантаження. Упродовж останніх двох тижнів кількість викликів збільшилася. Щоденно надходить від 800 до 900 викликів, з них понад 200 викликів – до хворих на ковід або з підозрою на ковід.

Ліжкова мережа: мережа «ковідних» закладів області включає 24 заклади охорони здоров’я: 23 з них – комунальні  заклади, 1- лікарня Укрзалізниці . 92% ліжок (3800) – забезпечені киснем, решта 1100 ліжок забезпечені кисневими концентраторами.

Кількість реанімаційних ліжок складає понад 20% від загальної кількості. Кількість апаратів штучної вентиляції легень в області – 241.

Завантаженість ліжкомережі коливається  від 66% до 69 %.

Щодо можливого виходу Львівщини з «червоної» зони: для того, щоб вийти з “червоної” зони, необхідно, щоб хоча би три показники з п’яти, передбачених постановою Кабміну № 1236, були нижчими від показників «червоної» зони.

По показниках Львівщини:

1)    Коефіцієнт виявлення випадків ковіду відносно проведених тестувань – має бути нижче 20%. На Львівщині – в межах 21 – 23 %.

2)    Кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення. Має бути менше 60, на Львівщині – 80.

3)    Заповненість ліжок з киснем: крайній показник – 65%. На Львівщині – 72%.

4)    Рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – на Львівщині зменшився на 3-5%.

5)    Кількість проведених ПЛР-тестувань та експрес-тестів протягом останніх 7 днів на 100 тис населення має становити менше 300. Цей показник на Львівщині утримується в межах норми.

«Ми маємо дотримуватися правил карантину і нарощувати темпи вакцинації. Під час попередньої хвилі у «червоній» зоні Львівщина пробула рівно місяць», – наголосив Орест Чемерис.

Тестування на ковід: щоденно на Львівщині є можливість опрацювати 4000 зразків на наявність ковіду. Тестування проводять у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, Львівській лікарні швидкої медичної допомоги та у  Центрі легеневого здоров’я.

Забезпечення препаратами для лікування ковіду: минулого тижня за результатами централізованих поставок всі дороговартісні препарати, які використовують для лікування коронавірусу, доставили на Львівщину. Їх вже передали «ковідним» закладам. Окрім того, у межах Програми медичних гарантій збільшено кількість препаратів для «ковідних» закладів за ковідним пакетом.

Про вакцинальну кампанію на Львівщині – за посиланням. Про забезпеченість лікарень області киснем для кисневозалежних пацієнтів – тут.