Верховна Рада України розширила можливості кредитування аграріїв

_1636361320_613x321_3_0_nw

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Законопроєкт визначає правовий статус та засади діяльності Фонду часткового гарантування – завдяки йому фермери, які обробляють до 500 га, матимуть гарантію від держави для отримання кредитів у фінустановах.

За задумом авторів законопроєкту, створення Фонду покращить доступ суб’єктів господарювання, що займаються первинним виробництвом сільгосппродукції, до кредитних ресурсів, сприятиме розширенню виробництва, поліпшенню фінансового стану таких підприємств та підвищенню їхньої конкурентоспроможності.

Фонд надаватиме гарантії в обсязі до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Обсяг наданих непокритих гарантій не може перевищувати більше ніж у 4 рази розмір регулятивного капіталу Фонду.

Учасниками Фонду, крім держави, можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи. Він матиме статус фінустанови та отримає відповідну ліцензію.

Фонд гарантування пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави.

«Ринок землі потребує доступні й прозорі механізми фінансування для агровиробників. Адже без цього неможлива повноцінна конкуренція на ринку. Відтепер малі та середні аграрії зможуть ефективніше залучати необхідні кредитні ресурси та успішніше розвивати свої фермерські господарства. Фонди такого формату існують у багатьох країнах світу, де вони засвідчили свою ефективність та універсальність», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Організація християнського табору за 4 години» - тема другого тренінгу для переможців проєкту «Акти...
«Прикарпатський експрес» рушає 29 травня
Етапи реєстрації індустріального парку: відділ інвестиційної політики покроково роз’яснює
На Львівщину прибули понад 50 тис доз вакцини «Модерна»