Від початку війни громади організували у будівлях державної, комунальної та приватної власності понад 163 тисячі місць для проживання ВПО

З резервного фонду Держбюджету понад 34,1 млн гривень спрямували на відшкодування комунальних витрат за липень громадам

, які безкоштовно прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти.

Відповідне розпорядження Уряд усхвалив на засіданні 4 листопада.

«Від початку збройної агресії рф українські громади не залишаються байдужими – вони безкоштовно надають прихисток вимушеним переселенцям у своїх комунальних закладах. Зокрема, у липні залучили приблизно 6,2 тисяч закладів комунальної та державної форм власності та надали прихисток понад 97,6 тисячам громадянам. Загалом за вісім місяців війни у громадах по всій Україні поселили приблизно 1,6 млн вимушених переселенців», — зазначив в.о. міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Зазначимо, що від початку війни громади організували є у будівлях державної, комунальної та приватної власності понад 163 тисячі місць для проживання ВПО.

Проєкт розпорядження розробили на основі узагальненої інформації Мінрегіону від обласних військових адміністрацій та профільних міністерств. Компенсацію спрямовують на покриття витрат за воду, світло, газ, вивезення сміття, а також купівлю дров, пелет і вугілля.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги за розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану.

Відтак, з 1 вересня компенсацію на оплату комунальних послуг також мають змогу отримувати юридичні та фізичні особи підприємці, які надали безкоштовне тимчасове житло ВПО