Вирівнювання податкоспроможності громад на 2025 рік

Горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів на 2025 рік здійснюватиметься на основі прогнозних даних 2024 року. В основу для розрахунку буде взято очікуване надходження у 2024 році податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.

Як розповіли у Міністерстві фінансів України, одним з параметрів горизонтального вирівнювання є кількість населення. Показники населення Держстату застарілі і не оновлюються з початком війни. Частина територіальних громад не заповнює реєстри, які б показали повну статистику по чисельності, інша частина навпаки збільшує цю чисельність. Розбіжності становлять більше 5 млн осіб, а по деяких громадах відхилення більше 60 відсотків.

Також Міністерство фінансів планує відновити середньострокове бюджетне планування на місцевому рівні.