Задля якісного розвитку галузі туризму запланували сім регіональних конференцій протягом листопада-грудня 2021 року для представників державних установ та туристичного бізнесу. Конференція відбулася від Державного агентства розвитку туризму.
За словами голови Державного агентства розвитку туризму Мар’яни Олеськів, такі заходи дозволять виявити найбільш активні об’єднання бізнесу в областях, що зможуть бути «голосом» у новій комісії, а згодом і в національній туристичній організації, яка буде створена з представників державних органів, центральних та регіональних, і певного бізнесу.
«Плюс паралельно з тим нам необхідно створити такі організації з маркетингу дестинацій, тобто туристичних територій, на рівні регіонів. Вони дозволять ефективніше на локальному рівні об’єднуватись та формувати свій туристичний продукт і його промотувати. Таке державно-приватне партнерство дозволить швидше реагувати на різні виклики.
Перші камені закладені в Законі «Про туризм», який готується до другого читання у Верховній Раді. Йдеться про те, що туристичний збір буде йти не просто в органи місцевого самоврядування на реалізацію стратегії, а саме в такі об’єднання держави з приватним бізнесом і використовуватиметься на цілі маркетингу територій. Так, зокрема це працює в країнах ЄС», – зазначила Мар’яна Олеськів.
Законодавчі зміни, пов’язані з туристичним збором, підтримав заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський, який був присутній на конференції у Тернополі. Він подякував за запрошення і за можливість спільно з чотирма областями-сусідами обговорити проблеми та виклики галузі, щоб розуміти куди рухатись далі.
«Тішить, що є намір створювати такі регіональні туристичні організації, тому що в нас є Львівський кластер медичного та оздоровчого туризму. Нещодавно створилася Асоціація курортів України, маємо Львівську асоціацію розвитку туризму, тобто це є такі рушійні сили, які розвивають туризм, деякі працюють вже з початку 2000-х років, і були ініціаторами створення туристично-інформаційних центрів. Якщо ми це консолідуємо в одну силу, це дозволить формувати якісний туристичний продукт й, відповідно, організації зможуть між собою працювати та якісно подавати цей продукт», – розповів заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський.
Також під час виступу він звернув увагу на необхідності створення для ознакування туристичних шляхів уніфікованої системи, яка буде однаковою для всіх регіонів України.