Відбувся профілактичний рейд щодо попередження бездоглядності, безпритульності та жорстокого поводження стосовно дітей

Одним із важливих аспектів діяльності служби у справах дітей є попередження бездоглядності, безпритульності та жорстокого поводження стосовно дітей. З метою захисту прав та інтересів дітей, які проживають в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, днями працівники Служби у справах дітей райдержадміністрації, спільно з представниками Кам’янка-Бузької міської ради та поліції, провели спільний виїзд у сім’ї вказаної вище категорії.

Батькам було роз’яснено, що виконання батьківських обов’язків полягають не тільки у забезпеченні дитині необхідного харчування, одягу відповідно до віку та потреб, спального місця, але й піклування про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовка до самостійного життя, спілкування з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, надання дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, сприяння засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі, виявленню інтересу до її внутрішнього світу тощо.

Тому, поряд із заходами, направленими на збереження біологічної сім’ї, ініціюються вкрай непопулярні методи впливу на батьків – це відібрання дітей без позбавлення батьків батьківських прав.

За підсумками рейду дві сім’ї було попереджено, що у разі відсутності покращення житлово-побутових умов проживання дітей та нехтування своїми батьківськими обов’язками, органом опіки та піклування буде підготовлено необхідний пакет документів та подано заяву в суд про відібрання дітей від батьків.