Альбом безбар’єрних рішень, який створюють у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», адаптують до вимог воєнного часу

«Минулого року ми створили цей посібник, щоб показати, як міське середовище може бути дружнім до усіх людей. Однак безбар’єрність під час війни — це й про безпеку та реабілітацію.

Тому ми вирішили оновити Альбом, щоб ті, хто відновлюватиме наші міста після війни, дотримувалися принципів безбар’єрності. Пам’ятали, що відбудова вулиць і будинків — це, насамперед, їхня зручність та доступність для усіх без винятку людей», — зазначила перша леді Олена Зеленська.

Альбом безбар’єрних рішень – практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема – й людей з тимчасовими чи постійними порушеннями здоров’я, дорослих із маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Його створюють разом із архітекторами, спеціалістами у будівництві, науковцями з людського різноманіття, представниками громадянського суспільства та маломобільних груп населення.

«Нова реальність вимагає нових рішень. Безбар’єрність під час війни — це не лише комфортний простір для всіх та кожного. Сьогодні це – вимога безпеки, створення умов для тих, хто рятується від війни, хто потребує рівного ставлення та умов», — наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

До Альбому додадуть рекомендації, які враховують реалії та безпекові потреби.

Нагадаємо, Альбом безбар’єрних рішень створюють ц межах ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізує громадська організація «Безбар’єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» з фінансуванням Урядів Німеччини та Швейцарії.

Розробником Альбому є урбан-бюро Big City Lab.