k2FtbBdWr1

Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту Львівської райдержадміністрації нагадує правила поведінки у пожежонебезпечний період

Проблема охорони лісів від пожеж є найбільш складною, і відповідальність за неї покладається на працівників лісового господарства. З метою попередження лісових пожеж і мінімізації їх наслідків щорічно здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів.

Біля лісових масивів вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставляються аншлаги, бігборди на протипожежну тематику, публікуються у засобах масової інформації звернення до громадян з питань дотримання вимог пожежної безпеки, проводиться роз’яснювальна робота з відпочиваючими та місцевими жителями.

Люди не завжди задумуються над тим, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків.

З метою посилення контролю за станом пожежної безпеки, лісовим господарством видається розпорядження щодо заборони відвідування лісів і заїзду в них транспортних засобів. Здійснюється контроль за випалюванням сухої рослинності за межами лісового фонду, залишків на сільгоспугіддях, очерету в заплавах річок, біля лісових масивів. Проводяться рейди з профілактики лісових пожеж.

Згідно статті 105 Лісового Кодексу України «Відповідальність за порушення лісового законодавства», винні несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення вищезгаданої статті веде за собою знищення або пошкодження лісу, – притягаються до кримінальної відповідальності.

Роз`яснювальна робота щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісі періодично проводиться з різними групами населення: відпочивальниками; із жителями, які працюють на полях та на околицях населених пунктів; з особами, які збирають гриби та ягоди в лісі.

Дотримуйтеся правил поводження з вогнем, збережіть ліс для нащадків!