Шановні мешканці Львівського району!!!
Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту Львівської районної державної адміністрації інформує, що відповідно до статті 32 Кодексу цивільного захисту України:
1. До захисних споруд цивільного захисту належать:
1) Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів. У сховищах укриваються працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту; хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.
2) Протирадіаційне укриття (ПРУ) – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості. В них укриваються працівники суб’єктів господарювання, віднесених до першої та другої категорій цивільного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктів, які продовжують свою діяльність у воєнний час, працівники суб’єктів господарювання, віднесених до категорій цивільного захисту, а також закладів охорони здоров’я, які продовжують свою діяльність у воєнний час.
2. Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття. Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення (наприклад підземні переходи, підземні паркінги).
Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Утримання захисних споруд цивільного захисту, в т.ч. і найпростіших укриттів у готовності до використання за призначенням здійснюється суб’єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають, за рахунок власних коштів. Отримавши повідомлення про загрозу застосування проти населення засобів масового ураження або виникнення надзвичайних ситуацій, власники (балансоутримувачі) захисних споруд зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ до сховища працівників та до найпростіших укриттів – населення, створивши умови для їх тимчасового перебування в цих захисних спорудах.
Мешканцям приватного сектору привести до ладу погреби та підвали своїх будинків, які можна буде використати для укриття на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Шановні мешканці багатоквартирних будинків! Приведіть, будь ласка, до ладу підвальні приміщення будинків, в яких ви проживаєте, винесіть непотріб, в подальшому не захаращуйте підвальні приміщення, які можливо буде використати для укриття на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.