Відтепер статистика по проєктах відновлення, заведених в екосистему DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням, доступна для всіх. Публічний модуль аналітики дозволяє дізнатись загальну кількість проєктів в розрізі областей, районів і громад, запланований бюджет по них, підтверджений обсяг фінансування тощо. Модуль є відкритим для всіх користувачів і доступний за посиланням* https://bit.ly/DREAM_Аналітика

Модуль аналітики – безкоштовний аналітичний інструмент для аналізу даних обʼєктів та проєктів відновлення та розвитку, заведених в екосистему DREAM. Інформація в модулі подається у вигляді таблиць, графіків та діаграм, зручних для проведення аналітичних досліджень. З допомогою зручних фільтрів можна обрати проєкти в окремій області та громаді. Також інструмент дозволяє переглянути проєкти за ініціатором, типом, джерелом фінансування, стадією впровадження тощо. Інструмент інтегрований з екосистемою DREAM, що дозволяє отримувати оновлені дані щодня.

Кожен користувач може налаштувати систему фільтрів, щоб сформувати власний перелік проєктів для вивчення. А єдиний ідентифікатор дозволяє інтегрувати всі дані щодо проєкту в DREAM на всіх стадіях його реалізації. Загальний опис кожного обраного проєкту можна переглянути на публічному порталі dream.gov.ua, перейшовши за відповідним посиланням у модулі аналітики.

Модуль допомагає ініціаторам проєктів керувати процесом реалізації та, за потреби, вносити зміни в проєкт, а також швидко сформувати аналітичну звітність. Громадські організації можуть використовувати аналітику для збору та аналізу даних про проєкти та переконатися, що ресурси витрачаються ефективно, а проєкти – реалізуються в інтересах громади. Зі свого боку, фінансові організації, в тому числі міжнародні партнери, отримають дані для прийняття рішень про фінансування проєктів відновлення.

Наразі в екосистемі DREAM налічується понад 1300 проєктів відновлення та модернізації, які були добровільно заведені громадами, обласними та міськими адміністраціями, державними підприємствами, установами та організаціями. Щотижня в систему додаються десятки нових проєктів.

Запис онлайн-презентації публічного модуля аналітики DREAM доступний за посиланням: https://youtu.be/bM7Ud2tKL7o.

ℹ️ Нагадаємо, днями розпочалося відкрите тестування оновленого функціоналу цифрової екосистеми управління відбудовою DREAM. Долучитись до тестування може будь-яка громада, обласна та міська адміністрація, державне підприємство, установа чи організація, подавши заявку за цим посиланням https://bit.ly/Форма_DREAM.

У жовтні був презентований публічний API (Application Programming Interface). Завдяки АРІ всі дані по проєктах, заведених в DREAM, стали доступними для професійних користувачів, які працюють з інструментами аналітики. АРІ доступний за посиланням https://bit.ly/DREAM_API

* на етапі пілотного проєкту результати аналізу модуля аналітики не є офіційною статистикою і можуть бути не точними