k2FtbBdWr1

Українці зможуть детально перевіряти майбутню нерухомість завдяки оновленню в ЄДЕССБ

На порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) стала доступна опція перегляду відомостей по спеціальному майновому праву. Тепер кожен користувач зможе перевірити майбутні обʼєкти нерухомості та дізнатися всю необхідну інформацію про їхнє будівництво.

Зокрема, наприклад, користувачі можуть перевірити, чи має право забудовник на виконання будівельних робіт, а також переглянути проєктну документацію на будівництво, містобудівні умови та обмеження.

Ці дані можна знайти у таких розділах порталу:

✔️Договір щодо організації та фінансування будівництва https://e-construction.gov.ua/document/optype=254

✔️Відомості про визначення гарантійної частки та розподіл прав https://e-construction.gov.ua/document/optype=555

✔️Заява про реєстрацію майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) https://e-construction.gov.ua/document/optype=556

У ЄДЕССБ вже доступні 11 зареєстрованих заяв від замовників будівництва:

https://e-construction.gov.ua/docu…/optype=556/filter=35_2

При цьому ще на понад 60 об’єктів будівництва користувачі вже почали створювати необхідні для реєстрації спеціального майнового права.

Спеціальне майнове право – різновид майнового права на об’єкти, які перебувають на етапі будівництва. Віднедавна реєстрація таких прав у Державному реєстрі речових прав (ДРРП) обов’язкова для всіх забудовників.

ℹ️Більше про спеціальне майнове право читайте у нашому попередньому пості за посиланням: https://bit.ly/3QX05Fn

Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблений у тісній співпраці з Міністерством юстиції України.

🤝Цифровізація будівельних послуг реалізовується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».