Відомості про грошову оцінку земель 166 населених пунктів області внесли до Державного земельного кадастру

В процесі внесення відомостей до Державного земельного кадастру, у  2021 році, щодо адміністративно-територіальних одиниць, внесли відомості про нормативну грошову оцінку земель 166 населених пунктів Львівської області. Інформує Головне управління Держгеокадастру у Львівській області.

Також цього року землевпорядники організували та завершили роботи з коригування (оновлення) нормативної грошової оцінки земель 215 населених пунктів Львівщини. Вказані роботи здійснюються за підтримки Львівської облдержадміністрації при взаємодії з місцевими радами.

«Щорічно наші працівники організовують роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Львівщини, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку»,- зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький.

Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

«Проведення нормативної грошової оцінки має не тільки регуляторний характер стосовно покращення земельних відносин, а й значну соціально-економічну площину. Адже за рахунок збільшення надходжень від плати за землю у територіальних громадах з’явиться можливість покращити соціально-економічний стан населених пунктів, сприяти виконанню регіональних програм розвитку адміністративно-територіальних одиниць тощо», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.