k2FtbBdWr1

Віртуальне середньовічне місто, дитячі квести та екскурсії – заповідник Древній Звенигород запрошує на відкриття

Побачити на власні очі, як виглядало середньовічне княже місто, відтепер можна буде неподалік Львова. 6-8 серпня заповідник відкриває туристичний сезон та презентує оновлений музей.

Відтворена у віртуальній реальності столиця XII ст. є частиною експозиції музею історико-культурного заповідника «Древній Звенигород». Вдягнувши VR окуляри, відвідувачі зможуть оглянути 12 місць Звенигорода першої половини XII ст. Чотири з них – інтер’єри церков та палаців, вісім – вулиці, площі та панорами давнього міста.

«Комунальне підприємство «Адміністрація історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» Львівської обласної ради створили торік. Заповідник розташований за 20 км від Львова, у селі Звенигород (Давидівська ОТГ). У часи середньовіччя – в XI-XIII ст. – там була одна з перших княжих столиць українського Прикарпаття. Це дуже близько від Львова, і тому Давній Звенигород може стати чудовим туристичним магнітом, який працюватиме на збереження та популяризацію унікальної культурної спадщини України. Завдяки активності дирекції в проєкту УКФ, тут уже є дуже багато всього цікавого», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Унікальна експозиція оновленого музею, що є частиною заповідника, – це сотні артефактів княжих часів. Серед них – єдина, знайдена археологами в Україні семиструнна гусля, речі побуту, прикраси. Співорганізаторами виставки є Львівський історичний музей та Археологічний музей Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, які надали матеріали зі своїх фондів. У програмі відкриття: авторські екскурсії від дослідників літописного Звенигорода, захопливі дитячі квести, вечірнє театралізоване дійство, ранкова йога, майстер-класи, концертна програма.

Вхід у музей та усі заходи у дні відкриття – безплатні. Однак деякі з них потребують попередньої реєстрації. Усі деталі – на сайті та сторінці у Facebook історико-культурного заповідника «Древній Звенигород». Довідка Звенигород – нині село всього за 20 км від Львова. Однак у середньовіччі там було одне з найбільших міст західної України – столиця Звенигородського князівства. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим за Львів.

У першій половині XII ст. це столиця Звенигородського князівства. Саме тут будують перші на території західної України білокам’яні церкву та палац. Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як багате та красиве місто, де були розвинені освіта та мистецтва. Саме звідси походять три найдавніші писемні документи державного архівного фонду України – берестяні грамоти. Одна з них чудово збережена і дає нам зразок письма та мови XII ст. Місто існувало до 1241 року, коли вщент було спалене монголо-татарами, і з того часу не відновлювало своєї величі.

2020 року на території комплексу пам’яток у Звенигороді створили історико-культурний заповідник.

Spread the love